25 Mart 2017 Cumartesi

Lego Satranç Takımı


Dünya Şampiyonu Magnus Carlsen'in babasının anlattığına göre Magnus satrancı 5 yaşında öğrenmiş ama fazla ilgilenmemiş. İlgi daha çok legolaraymış. Saatlerce legolarla sıkılmadan vakit geçirirmiş. Sonrasında ise belki geç sayılacak şekilde satrançla ilgilenmeye başlamış ve günümüze kadar da gelmiş.

Artık lego kelimesi selpak gibi oldu. Yani kağıt mendil yerine selpak markasını söyler hale geldik pek çok zaman. Lego da yapı oyuncağı ve yukarıda gördüşünüz Ausini marka lego seti. Ve üstelik satranç seti!

Eskiden legolar çok pahalıydı Türkiye'de bulamazdınız, yurt dışından gelirdi. Şimdi Türkiye'de var ama hala çok pahalı. Öte yandan artık tüketici fark ettik ki Lego kalitesindeki diğer ürünler neredeyse üçte biri fiyata. Yukarıda resmini gördüğünüz Şövalye Satranç Seti toplam 1142 parça ve oldukça ucuz.

6 yaş üzerine yönelik bu lego satranç harika bir hediye. Ebatının epey büyük olduğunu belirtelim. Böyle bir hediye alan çocuk şüphesiz epey mutlu olacaktır. Çocuğunuza satrancı sevdirmenin de harika bir yolu olacaktır. Satrancı ve legonun yararlarını uzun uzun saymaya gerek yok. İkisini bir arada yapmanın harika bir yolu!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder